szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A függvényes feladat problémás lehet, mert nem feltétlenül felel meg az új középszintű matekérettségi követelményeinek. A második feladatsor azonban nem érhette meglepetésként a diákokat az Eduline-nak nyilatkozó szakértő szerint.

Halmazok, számtani sorozat, százalékszámítás – ezek voltak a matekérettségi első feladatrészében. Az Eduline azt írja, a Studium Generale matematika szekciója szerint ez az első feladatsor nem extrém nehéz, összességében korrekt, így akik tanultak a matekérettségire, meg is tudták oldani. Hozzátették:

vannak benne nyakatekert kérdések, a nyolcadik feladat például konkrét ismereteket igényel, nem elég hozzá a gyakorlati tudás. 

Az utolsó, valószínűségszámításos résszel is meggyűlhet a diákok baja a Studium Generale szakértői szerint, mert nehezebb volt a megszokottnál. 

Halmazok, függvények, logaritmus – ezt kapták a diákok a matekérettségi első feladatrészében

Reggel kilenctől közép- és emelt szinten is diákok tízezrei vágtak neki a matematikaérettséginek.

Kedden reggel 9 órakor közép- és emelt szinten is diákok tízezrei vágtak neki a matematikaérettséginek. A középszintű írásbelin összesen 100 pontot lehet összegyűjteni: az első feladatrészben maximum 30, a másodikban pedig maximum 70 pontot szerezhettek. 

Az első feladatrészben középszinten a diákoknak 10-12 feladatot kellett megoldaniuk, erre 45 percük volt. A második feladatrészre már 135 percük volt, ott közép- és emelt szinten hat feladatot kaptak az érettségizők. 

Egyenletek, sodrófadiagram, gráfok, valószínűségszámítás – ezek a matekérettségi második felének témakörei

A vizsgázóknak többek között kell területet, térfogatot és valószínűséget számolniuk.

Ami a második feladatrészt illeti, az Eduline arról is megkérdezte a Studium Generale szakértőit, akik szerint nem érhette meglepetés a diákokat a második rész feladatsora láttán, amelyben szolnoki habos isler és elektromos autó is szerepelt.