szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ENSZ szerint drámaian növekszik majd a nyomorban élők száma a világ 47 legszegényebb államában, a világszervezet úgy véli, akár 32 millió embert is a legsúlyosabb nélkülözésbe taszíthat a járvány.

Az ENSZ kereskedelmi és fejlesztési szervezete, az UNCTAD az írja legújabb jelentésében, hogy a, hogy a koronavírus-pandémia következtében csökkennek a jövedelmek, terjed a munkanélküliség és az állami költségvetések bevételei is jelentősen megcsappannak, így nincs miből támogatni a rászorulókat.  „A legkevésbé fejlett országok az utóbbi harminc év legsúlyosabb recessziójába kerültek, egyébként is alacsony életszínvonaluk pedig tovább romlik. A szegénység ismét terjed, és ezzel semmissé válnak azok az apró eredmények, amelyeket a szegénység felszámolásában a járvány előtt elértünk” – áll a tanulmányban, amely szerint a legrosszabbat csak úgy lehet elkerülni, ha a fejlett országok komolyabb támogatást nyújtanak a rászoruló országoknak.

Az UNCTAD szerint veszélybe kerültek a 2030-as fenntartható fejlődési célok is, s az elmaradott országoknak ezért nem csak egyszeri segítségre van szükségük, hanem tartós támogatásra. A termelőszférát is súlyos csapások érték, és ha ezeket nem sikerül viszonylag gyorsan helyreállítani, akkor tartóssá válhat az általános nyomor.